• Chcete vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví.
  • Nikdy se nenech ovládat jídlem.
  • To jídlo vypadá moc dobře, ale já, já vypadám mnohem líp!

Cvičení proti celulitidě

18. května 2011 v 19:30 |  Cvičení
Jedním ze způsobu, jak účinně bojovat s celulitidou, je cvičení. Následující jednoduché cviky posílí a vytvarují rizikové partie a především uvolní lymfatický systém.
Doporučujeme cvičit 3 až 5 sérií po 30 až 50 opakováních. Je vhodné cvičit 3 až 4 krát v týdnu.

1.Posilování vnitřní strany stehen s míčkem

V sedu na zemi, tělo opřené o natažené paže, nohy pokrčené s chodidly na zemi. Mezi kolena vložíme nafouknutý míček. S výdechem zatlačíme obě kolena současně k sobě proti odporu míčku a povolíme.


2.Výpady do stran s odporem posilovací gumy

Posilovací gumu navlékneme na chodidla. Záda jsou rovná, podsazená pánev, hlava vytažena temenem vzhůru a ruce zapřené o boky. Provedeme výpad do jedné strany tak aby guma byla napnutá. Špičky směřují ven, stehna jsou vodorovně s podložkou. Kolena nesmí překrývat špičky. Záda jsou stále rovná. S výdechem se vrátíme do původní pozice a opakujeme na druhou stranu.

3. Zanožování ve vzporu klečmo s gumou

Vzpor klečmo na předloktích. Hlava v prodloužení páteře. Guma je u jedné nohy navlečena na kotník. Druhou nohu s gumou na špičce zvedáme kolmo vzhůru proti odporu gumy. Pánev je po celou dobu provádění cviku podsazená a břišní svaly zatnuté. Cvik lze též provádět bez gumy, nebo se zátěží zachycenou mezi lýtko a zadní stranu stehna.

4.Unožování v lehu na boku

Leh na boku. Spodní noha je skrčená. Hlavu si položíme na ruku. S výdechem nohu unožíme, špička směřuje dopředu a mírně dolu, s výdechem nohu vrátíme zpět. Po celou dobu cviku jsou záda v jedné rovině a pánev je podsazené. Totéž opakuje i na druhou nohu.
(můžete cvičit také s gumou)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama