• Chcete vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví.
  • Nikdy se nenech ovládat jídlem.
  • To jídlo vypadá moc dobře, ale já, já vypadám mnohem líp!

Odlakování třpytek - alobalová metoda

21. července 2011 v 10:07 |  Nehty


1. Co všechno budeme potřebovat? Nůžky, 4 vatové tamponky, odlakovač (klidně může být s obsahem acetonu), 2 asi deseticentimetrové pruhy alobalu2. Samozřejmě taky potřebujeme nějaké ty supertrvanlivé třpytky, kterých se budeme zbavovat, v mém případě je to Nubar Sky Sparkle.

3. A jdeme na to! 3 a půl vatového tamponku rozstříháme na čtvrtiny. Kdosi říkal, že tuhle metodu nepoužívá kvůli vysoké spotřebě tamponků - opravdu není nutné na každý nehet použít celý, ta čtvrtina bohatě stačí.

4. Každý pruh alobalu rozdělíme na 5 malých proužků.

5. Na čtvrtinu vatového tamponku dáme trošku odlakovače.

6. Tamponek přitiskneme na nehet.

7. Nehet s tamponkem obalíme alobalem a pořádně uhladíme, aby tamponek pěkně přiléhal k nehtu. (V tomhle je ten alobal dobrý, že tamponek dostatečně přichytí a zároveň nebrání prokrvování konečků prstů - jednou jsem tuhle metodu z nouze zkoušela s izolepou a nebyl to dobrý nápad :-D Sice svému účelu posloužila, ale bylo to příliš utažené.)

8. Stejným způsobem pokračujeme u dalších 4 prstů. Doporučuji udělat nejprve jednu ruku a teprve po sundání alobalu druhou, bude se vám s tím tak lépe manipulovat.

9. Jak nechat dlouho prsty zabalené je otázka. Kdesi jsem četla, že někdo nechává i 15 minut - já tak 5-7 minut, protože pak už mě to začíná pálit a je to nepříjemné, přece jen pro ty nehty je to celkem zátěž a nechci je přesušovat. Proto nechám odlakovač působit raději kratší dobu a pokud náhodou několik třpytek na nehtu zůstane, snadno je dočistím klasickým odlakováním. Jde to snadno, protože i ten kousíček zbylého laku je tím odlakovačem "nasáklý".

10. A hotovo! Výsledek - moje žluté a hrblolaté nehty :-D (To je taky jeden z důvodů, proč jsem před lety začala s permanentním lakováním - nikdy jsem totiž neměla pěkné nehty a měla jsem potřebu to maskovat.Takže by tu mělo být ještě 11. Naneseme podkladový lak. 12. Naneseme dvě vrstvy barevného laku. ... :-) ) Protože nehty dostaly opravdu zabrat, ošetříme je balzámkem - např. Burt´s Bees a celé ruce namažeme krémem. Necháme je chvilku odpočinout a můžeme znovu lakovat - tentokrát snad raději něco netřpytkatého :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kimi kimi | Web | 21. července 2011 v 16:35 | Reagovat

No téda :D Jako kosmetičky když jsme potřebovaly odlakovat nějaký super červený přilnavý lak, tak jsme jednoduše podržely vatový tamponek namočený v odlakovači déle na tom prstu a pak stáhly. Bez alobalu. Tohle vidím poprvé :) Věřím, že těch třpytek se člověk jen těžko zbavuje :D. A odlakovač je svinstvo... nejlepší používat bezacetonové, protože právě tím odlakovačem ty nehty takhle žloutnou. Zkus je jemným pilníkem trošku zpilovat, aby ses té žluté zbavila ;) Nebo jim dej pokoj :D

2 Nikita Nikita | Web | 21. července 2011 v 20:42 | Reagovat

wow, to slyšim poprvé -  ale třpytky dost používam, takže hustá rada  :)  ale ten odlakovač je pěkný svinstvo, asi zůstanu u klasickýho odlakování ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama