• Chcete vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví.
  • Nikdy se nenech ovládat jídlem.
  • To jídlo vypadá moc dobře, ale já, já vypadám mnohem líp!

Štíhlá linie: pečivo

8. července 2011 v 12:00 |  Tipy a triky

Nevhodné pečivo při dietě
Silouette celozrnné chlebíčky
Pufovaný výrobek od firmy Racio.
Složení: pšenice 84,8 %, žito 15 % , mořská sůl 0,2 %.


Přestože má tento výrobek přímo v názvu "Silouette", což navozuje pocit štíhlé linie, skutečnost je trochu jiná. Výrobce totiž používá technologii pufování, což znamená, že obilná zrna výrobním procesem expandují a při tom se silně naruší struktura škrobu.

Po snědení pufovaného výrobku (jakéhokoli) tak dojde k prudkému zvýšení hladiny cukru v krvi (potravina má vysoký glykemický index). Při následném poklesu hladiny cukru pak dostane člověk "ukrutný" hlad. Navíc inzulín, který se vyplavuje ve velkém množství po snědení potravin s vysokým GI, podporuje ukládání energie do tuků. Situaci nezachrání ani vysoký obsah vlákniny (13, 7 gramů na 100 gramů), ani ujištění výrobce o vhodnosti těchto chlebíků pro redukční diety. Nespornou výhodou je nízký obsah sodíku.
Rýžové chlebíčky s amarantem
Pufovaný výrobek od firmy Organic pro Tesco.
Složení: rýže, amarant 4 %, jedlá sůl

Rýžové chlebíčky z řady Organic působí na první pohled jako velmi zdravá potravina. Avšak má stejný problém jako chlebíčky Silouette od firmy Racio. Jejich glykemický index je ještě o něco vyšší, protože jsou vyrobeny převážně z rýže, která inklinuje vždy k vyššímu GI než ostatní obiloviny.

I obsah vlákniny je oproti Silouette poloviční (3,2 gramů na 100 gramů). Tento výrobek má ze všech testovaných nejvyšší obsah sacharidů. Jedinou výhodou tedy zůstává nízký obsah soli (a tím pádem i sodíku).
Crisp'n light 7 grains
Extrudovaný výrobek od firmy Wasa.
Složení: celozrnná pšeničná mouka, pšeničná mouka, celozrnná žitná mouka, kukuřičná mouka, celozrnná ječná mouka, voda, cukr, jablečný extrakt, jedlá sůl, špaldová mouka, amarantová mouka, merlíková mouka, rostlinný olej.

Většina výrobků firmy Wasa se vyznačuje dobrými nutričními kvalitami. Tento konkrétní výrobek ale bohužel prošel procesem extruze, který zvyšuje GI výrobku na vysoké hodnoty (ale pořád je o něco výhodnější než pufování). Nevhodná je přítomnost kukuřičné mouky (která má vysoký GI) a cukru.

Oproti pufovaným chlebům má tento typ relativně vysoký obsah soli. Přestože mají tyto chlebíky poměrně vysoký obsah vlákniny (11 gramů na 100 gramů), měli bychom se jich při hubnutí raději vyhnout.
Chléb Mušketýr
Vícezrnný chléb od firmy Penam.
Složení: pšeničná mouka, pitná voda, žitná mouka, cereální směs 9,5 % (pšeničná trhanka, sojové vločky, slunečnice, pšeničné klíčky, pražená pšenice, len 4 % ,cukr, ovesné vločky 4, 5 %, ječná sladová moučka, pšeničný lepek, pšeničná mouka, emulgátory E 472e, E 471, E322, látka zlepšující mouku E 300, koření, sojové boby 2,4 % , droždí, jedlá sůl jodidovaná, zakyselující přípravek, kyseliny (E 330, E 270), regulátor kyselosti E 334, látka zlepšující mouku E 300, pšeničný lepek, sojová mouka, emulgátory (E 471, E472e, E 322 sojový), pšeničný škrob.

Přestože se na obalu můžeme dočíst o přítomnosti lnu a ovesných vloček, výsledný výrobek svými hodnotami příliš neoslní. Na 100 gramů má totiž jen 0,8 gramu vlákniny. Jedná se o chléb vícezrnný, což znamená, že je vyroben z více druhů obilí. V žádném případě však není celozrnný (celozrnný výrobek musí obsahovat minimálně 80 % celozrnné mouky a celozrnná mouky by tedy musela být uvedena ve složení na prvním místě). Navíc působí trochu děsivě výčet celé řady přídatných látek.
Pečivo vhodné při dietě
Knackebrot fibre
Celozrnný trvanlivý chléb od firmy Wasa.
Složení: celozrnná žitná mouka, pšeničné otruby, sezamová semínka, ovesné vločky, voda, pšeničné klíčky, pšeničná vláknina, jedlá sůl.

Knackebrot fibre je trvanlivé pečivo s nízkou energetickou hodnotou a vysokým obsahem vlákniny. Může sloužit jako náhrada klasického celozrnného pečiva. Vzhledem k tomu, že je vyrobeno z žitné mouky má nižší glykemický index než výrobky z mouky pšeničné.

Narozdíl od výrobků typu křehký chléb nebo pufované chlebíky je knackebrot vyroben pečením, což znamená, že i díky tomu má nižší glykemický index. Knackebrot Wasa fibre má nejvyšší obsah vlákniny ze všech podobných výrobků na českém trhu (24 gramů na 100 gramů pečiva).

3 plátky knackebrotu jsou zhruba ekvivalentem 50 g klasického celozrnného pečiva a měly by stačit pro ženu na snídani (pro muže 4 plátky).
Knackebrot žitný
Celozrnný trvanlivý chléb vyrábí Racio.
Složení: celozrnná žitná mouka 73 %, světlá žitná mouka, droždí, voda, sůl, emulgátor (E471), kmín mletý.

Trvanlivé pečivo s nízkou energetickou hodnotou a vysokým obsahem vlákniny. Knackebrot může sloužit jako náhrada klasického celozrnného pečiva. Vzhledem k tomu, že je vyroben z žitné mouky má nižší glykemický index než výrobky z mouky pšeničné.

Mezi jeho nutriční přednosti patří i vysoký obsah vlákniny (17g/100g), což je sice méně než u knackebrotu firmy Wasa, ale stále významně více než průměrné výrobky z této kategorie.
3 plátky knackebrotu jsou zhruba ekvivalentem 50 g klasického celozrnného pečiva a měly by stačit pro ženu na snídani (pro muže 4 plátky).
Active křehké rohlíčky celozrnné
Křehké rohlíčky celozrnné od Bonavity
Složení: celozrnná pšeničná mouka 45 %, pšeničná mouka, kvasnice, palmový olej, cukr, pšeničný slad, sůl, koření (kardamon, kmín, koriandr).

Křehké rohlíčky Active můžou sloužit jako náhrada klasického celozrnného pečiva. Narozdíl od podobných výrobků na trhu mají tyto rohlíčky vyšší podíl vlákniny, což snižuje jejich glykemický index. Pokud byste kupovali výrobek podobný, vždy zkontrolujte obsah vlákniny (například výrobky od stejné firmy, ale v zeleném a žlutém obalu již mají vlákniny výrazně méně).

Stejně jako ostatní druhy pečiva jsou však potravinou převážně sacharidového typu, proto je nelze konzumovat v nadměrném množství. Z důvodu zachování co nejnižší glykemické výslednice po jídle doporučujeme konzumovat vždy s potravinou bohatší na bílkoviny (tvaroh, cottage, šunka, vejce, tofu a podobně) a v ideálním případě přidat i zeleninu.

3 kusy Active rohlíčků jsou zhruba ekvivalentem 50 g klasického celozrnného pečiva a měly by stačit pro ženu na snídani (pro muže 4 kusy).
Active fitness chléb
Trvanlivé pečivo, bez konzervačních látek vyrábí Bonavita.
Složení: celožitná mouka 51 %, voda, ovesná mouka 3 %, slunečnicová semena 2,5 %, pšeničné klíčky 1,5 %, sůl.
Trvanlivé pečivo s obsahem celých obilných zrníček a s výraznou převahou žitné mouky má ze všech druhů pečiva nejnižší glykemický index. Tento typ pečiva má vyšší procento vody, jeho energetická hodnota je díky tomu přibližně o 300 kJ nižší než u klasického chleba nebo netrvanlivého celozrnného pečiva. Místo 50 g klasického pečiva je tedy možno sníst 70 - 80 g chleba Active.

Z důvodu zachování co nejnižší glykemické výslednice po jídle doporučujeme konzumovat vždy s potravinou bohatší na bílkoviny (tvaroh, cottage, šunka, vejce, tofu apod.) a v ideálním případě přidat i zeleninu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikita Nikita | Web | 11. července 2011 v 21:11 | Reagovat

Ahoj já mam M - to zumba tílko, asi bys mohla zkusit to S, pokud máš jinak taky S. Já S normálně nemam.., když koukam na tvojí váhu a výšku, tak se mi zdá v pohodě to S :)

2 Nikita Nikita | Web | 14. července 2011 v 21:41 | Reagovat

Hmm já sem Gate zatim ještě nepotkala.. tak snad se tam taky někdy dostanu :) jestli je to levnější to by bylo fajn ;) Jinak před asi 2 roky jsem si koupila dvoje plavky v HM a spokojenost dodnes - teda vlastně nosim ty jedny..sakra a takový pěkný zebrovaný leží někde zahrabaný - ty jo, to je fajn že sem si takle vzpomněla - hned je vytáhnu jak přijedu domů :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama